Αστέρι της Ευχής 2022

Αστέρι της Ευχής

Γίνε ένα αστέρι για ένα παιδί με σοβαρή ασθένεια

Tο Make-A-Wish

(Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) εκπληρώνει τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών 3-18 ετών που νοσούν από μία πολύ σοβαρή ασθένεια. Μια ευχή δεν είναι απλά μια ευχή, είναι πολλά παραπάνω. Είναι φως στο σκοτάδι. Είναι ο τρόπος να ξαναγίνει ένα παιδί, παιδί.

Μέσω του προγράμματος Αστέρι της Ευχής, το οποίο υλοποιείται για 26η χρονιά με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων δίνεται η δυνατότητα σε κάθε μαθητή/τρια με το συμβολικό ποσό των 2€ να αποκτήσει το δικό του Αστέρι της Ευχής και να βοηθήσει ένα παιδί που μάχεται για τη ζωή του.

Το Κάνε-Μια-Ευχή θα συνεχίσει να αποτελεί φάρο ελπίδας και χαράς για τα παιδιά που δοκιμάζονται. Σε μια εποχή που ο φόβος της ασθένειας έχει επηρεάσει την καθημερινότητα όλων, οι μαθητές/τριες του σχολείου μας ζητούν με ευγνωμοσύνη και σεβασμό τη στήριξη τους.

Φέτος για πρώτη φορά μαθητές/τριες του σχολείου μας με τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς τους κ. Τόκογλου Αικατερίνη, Μανουσιάδου Σοφία και Χασιώτου Ευαγγελία, στέλνουν το πιο ελπιδοφόρο μήνυμα της ζωής.

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.