To KAΠΝΑ – voice στο Δ/ντη της ΔΔΕΔ.

Συνέντευξη του κ. Παπαδομαρκάκη Ιωάννη στο ΚΑΠΝΑ – voice

Αγαπητοί αναγνώστες,

η δημοσιογραφική ομάδα του σχολείου μας ΚΑΠΝΑ – voice την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2023 επισκέφτηκε τα γραφεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου και πήρε συνέντευξη από τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Δωδεκανήσου κ. Παπαδομαρκάκη Ιωάννη.

Εκτός από τη συνέντευξη οι μαθητές/τριες είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με μαθητές/τριες των Λυκείων της Δ’ Δωδεκανήσου. Μέσω τηλεδιάσκεψης πληροφόρησαν τους μαθητές/τριες των Λυκείων της Αστυπάλαιας, της Καρπάθου, της Κάσου, των Λειψών, της Λέρου, της Πάλμου, της Τήλου, της Χάλκης, της Σύμης, της Νισύρου και του Καστελλορίζου για το ηλεκτρονικό μηνιαίο περιοδικό που εκδίδουν. Τους πρότειναν να συνεργαστούν προκειμένου στο επόμενο τεύχος να υπάρχουν άρθρα από μαθητές /τριες από τα σχολεία της Δ’  Δωδεκανήσου.

Τη συνέντευξη πραγματοποίησαν οι παρακάτω μαθητές/τριες:

• Βασίλης Αρχαγγελίδης
  • Χριστίνα Γαμβρέλλη
  • Εμμανουήλ Θεουλάκης
  • Κωνσταντίνος Μιχαήλου
  • Ελευθερία Παπαγιαννοπούλου
  • Νεκταρία Ρότσου
  • «unknown»

Η συνέντευξη θα συμπεριληφθεί στο 3ο τεύχος του ΚΑΠΝΑ – voice το οποίο θα εκδοθεί στις αρχές του Φεβρουαρίου.